
Nintendos nyeste hjemmekonsoll, Wii U, satser nok en gang på å revolusjonere måten vi spiller spill på!
Den mest etterlengtede annonseringen på Nintendos E3-pressekonferanse var utvilsomt avsløringen av den nye hjemmekonsollen som har fått navnet Wii U, vi og du, en konsoll som satser på å strekke ut hånden til alle. Men faktisk vet vi egentlig ekstremt lite om selve konsollen, ikke hvordan den ser ut engang, det er håndkontrollen til Wii U som er i søkelyset!
Den nye Wii U-kontrolleren inneholder en 6,2" pekeskjerm, to analogestikker, fire skulderknapper, fire knapper, styrekors, START-, HOME- og SELECT-knapper, bevegelsessensor, ristefunksjon, høyttaler, kamera og mikrofon. Som om ikke det er nok vil også konsollen være bakoverkompatibel med alt av Wii-spill og Wii-tilbehør, inkludert Wii Remote, Wii Balance Board, Nunchuk og Classic Controller.
Hovedfokuset på kontrollen avslørte en rekke forskjellige bruksområder. Den er trådløs og alt som skjer på skjermen blir streamet trådløst fra Wii U-konsollen. Her er noe av det vi kan forvente oss:
Kontrollen kan vise informasjon på skjermen som vi ikke ser på tv-en.
Informasjon og synspunkt kan endres avhengig av hvilken vinkel man holder den i.
Spilleren med den nye kontrollen kan få en annen spillopplevelse i flerspillerspill enn de som ser på tv-en.
Konsollen vil støtte full 1080p HD og støtter opp til fire Wii Remote i tillegg til den nye kontrollen. Wii U-konsollen og kontrollen vil utnytte Internett til det fulle, blant annet til live videochatting med kameraet og mikrofonen. Hva annet vi har av tentativ informasjon om selve konsollen er at den vil bruke disker på samme størrelse som Wii, den har internt flashminne som kan utvides med SD-kort eller en USB-harddisk og konsollen vil ha fire USB-porter.
Vi fikk også noen smakeprøver på hva vi kan vente oss, både fra Nintendo og tredjepartsutviklere. Straks Sakurai og Project Sora er ferdig med Kid Icarus: Uprising til Nintendo 3DS, så kommer teamet til å begynne på Super Smash Bros. til både Nintendo 3DS og Wii U som kommer til å ha en eller annen form for sammenkobling med hverandre. Fra tredjepartsutviklere kan vi vente oss godbiter som Darksiders 2, Dirt, Aliens: Colonial Marines, Ghost Recon Online, Metro Last Light, Tekken og Ninja Gaiden 3.
Vi gleder oss til Nintendo annonserer flere detaljer, så følg med!
Ser jo helt fantastisk ut, Nintendo har klart det igjen!